Il sito è in manutenzione
Good navigation with NihilScio!  Facebook page
NS NihilScio
Home  Educational search engine Auxilium
Conjugation/declension
(Es. pueris - amati sunt ...)

á       é       è       ì       í       ò

    ó       ù       ú       ü      ñ      ç
Translate into latin (beta)
It En Es
Words found
medicari = to be medicated Verbo passivo INFINITIVE Present
(Details below)
- Full conjugation of medicari medicari = medicare: Verbo passivo INFINITIVE Present
meaning
Present
medicarito be medicated
- Full conjugation of medicari medicari = medicari: Verbo deponente INFINITIVE Present
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, - , medicari
conjugation: 1 - transitivo - passiva
(Ita) = medicare,    curare,   
  
(eng) = heal,    cure,   

medicate, dye,    lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I am medicated
You are medicated
He/She/It is medicated
We are medicated
You are medicated
They are medicated
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was being medicated
You were being medicated
He/She/It was being medicated
We were being medicated
You were being medicated
They were being medicated
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I was medicated
You were medicated
He/She/It was medicated
We were medicated
You were medicated
They were medicated
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have been medicated
You have been medicated
He/She/It has been medicated
We have been medicated
You have been medicated
They have been medicated
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been medicated
You had been medicated
He/She/It had been medicated
We had been medicated
You had been medicated
They had been medicated
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been medicated
You had been medicated
He/She/It had been medicated
We had been medicated
You had been medicated
They had been medicated
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will be medicated
You will be medicated
He/She/It will be medicated
We will be medicated
You will be medicated
They will be medicated
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have been medicated
You will have been medicated
He/She/It will have been medicated
We will have been medicated
You will have been medicated
They will have been medicated
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may be medicated
You (that )may be medicated
He/She/It (that )may be medicated
We (that )may be medicated
You (that )may be medicated
They (that )may be medicated
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might be medicated
You (that )might be medicated
He/She/It (that )might be medicated
We (that )might be medicated
You (that )might be medicated
They (that )might be medicated
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) was medicated
You (whether) were medicated
He/She/It (whether) was medicated
We (whether) were medicated
You (whether) were medicated
They (whether) were medicated
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I (whether) had been medicated
You (whether) had been medicated
He/She/It (whether) had been medicated
We (whether) had been medicated
You (whether) had been medicated
They (whether) had been medicated
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would be medicate
You would be medicate
He/She/It would be medicate
We would be medicate
You would be medicate
They would be medicate
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have been medicated
You would have been medicated
He/She/It would have been medicated
We would have been medicated
You would have been medicated
They would have been medicated
INFINITIVE  
Present
medicarito be medicated
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have been medicated
INFINITIVE  
Future
medicatum irito be about to be medicated
GERUNDIVE
Masculine ought to be medicated
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatuto - in being medicated
PARTICIPLE meaning
Perfectmedicated
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis

- Full conjugation of medicare Active voice
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, medicata sum, medicatum sum..., - , medicari
conjugation: 1 - intransitivo/transitivo - deponente
(Ita) = sanare,    curare,    intr./tr,
  
(eng) = heal,    cure,   

lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I medicate
You medicate
He/She/It medicates
We medicate
You medicate
They medicate
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was medicating
You were medicating
He/She/It was medicating
We were medicating
You were medicating
They were medicating
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I medicated
You medicated
He/She/It medicated
We medicated
You medicated
They medicated
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have medicated
You have medicated
He/She/It has medicated
We have medicated
You have medicated
They have medicated
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had medicated
You had medicated
He/She/It had medicated
We had medicated
You had medicated
They had medicated
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had medicated
You had medicated
He/She/It had medicated
We had medicated
You had medicated
They had medicated
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will medicate
You will medicate
He/She/It will medicate
We will medicate
You will medicate
They will medicate
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have medicated
You will have medicated
He/She/It will have medicated
We will have medicated
You will have medicated
They will have medicated
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may medicate
You (that )may medicate
He/She/It (that )may medicate
We (that )may medicate
You (that )may medicate
They (that )may medicate
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might medicate
You (that )might medicate
He/She/It (that )might medicate
We (that )might medicate
You (that )might medicate
They (that )might medicate
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) medicated
You (whether) medicated
He/She/It (whether) medicated
We (whether) medicated
You (whether) medicated
They (whether) medicated
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would medicate
You would medicate
He/She/It would medicate
We would medicate
You would medicate
They would medicate
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have medicated
You would have medicated
He/She/It would have medicated
We would have medicated
You would have medicated
They would have medicated
IMPERATIVE 
Present
medicāre
medicamĭni
Future
you medicate
you medicate

INFINITIVE  
Present
medicari
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have medicated
INFINITIVE  
Future
medicaturum esse, medicaturam esse, medicaturum esse, medicaturos esse, medicaturas esse, medicatura esse...to be about to medicate
GERUND
medicandi, medicando, medicandum, medicando...of medicating
to, for medicating
medicating
by.. medicating
GERUNDIVE
Masculine ought to be medicated
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatumto medicate
medicatuto medicate - in medicating
PARTICIPLE meaning
Presentmedicating
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Feminine 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Neuter 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicans
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantia
medicantium
medicantibus
medicantia
medicantia
medicantibus
PARTICIPLE meaning
Perfecthaving medicated
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis
PARTICIPLE meaning
Futureabout to medicate
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicaturus
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicature
Abl.medicaturo
medicaturi
medicaturorum
medicaturis
medicaturos
medicaturi
medicaturis
Feminine 
Nom.medicatura
Gen.medicaturae
Dat.medicaturae
Acc.medicaturam
Voc.medicatura
Abl.medicatura
medicaturae
medicaturarum
medicaturis
medicaturas
medicaturae
medicaturis
Neuter 
Nom.medicaturum
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicaturum
Abl.medicaturo
medicatura
medicaturorum
medicaturis
medicatura
medicatura
medicaturis
Continue searching the web with NihilScio NS-NihilScio©2009-2021