Il sito è in manutenzione
Good navigation with NihilScio!  Facebook page
NS NihilScio
Home  Educational search engine Auxilium
Conjugation/declension
(Es. pueris - amati sunt ...)

á       é       è       ì       í       ò

    ó       ù       ú       ü      ñ      ç
Translate into latin (beta)
It En Es
Words found
medicari = to be healed Verbo passivo INFINITIVE Present
(Details below)
- Full conjugation of medicari medicari = medicare: Verbo passivo INFINITIVE Present
meaning
Present
medicarito be healed
- Full conjugation of medicari medicari = medicari: Verbo deponente INFINITIVE Present
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, - , medicari
conjugation: 1 - transitivo - passiva
(Ita) = medicare,    curare,   
  
(eng) = heal, cure,    medicate,   

dye,    lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I am healed
You are healed
He/She/It is healed
We are healed
You are healed
They are healed
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was being healed
You were being healed
He/She/It was being healed
We were being healed
You were being healed
They were being healed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I was healed
You were healed
He/She/It was healed
We were healed
You were healed
They were healed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have been healed
You have been healed
He/She/It has been healed
We have been healed
You have been healed
They have been healed
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been healed
You had been healed
He/She/It had been healed
We had been healed
You had been healed
They had been healed
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been healed
You had been healed
He/She/It had been healed
We had been healed
You had been healed
They had been healed
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will be healed
You will be healed
He/She/It will be healed
We will be healed
You will be healed
They will be healed
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have been healed
You will have been healed
He/She/It will have been healed
We will have been healed
You will have been healed
They will have been healed
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may be healed
You (that )may be healed
He/She/It (that )may be healed
We (that )may be healed
You (that )may be healed
They (that )may be healed
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might be healed
You (that )might be healed
He/She/It (that )might be healed
We (that )might be healed
You (that )might be healed
They (that )might be healed
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) was healed
You (whether) were healed
He/She/It (whether) was healed
We (whether) were healed
You (whether) were healed
They (whether) were healed
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I (whether) had been healed
You (whether) had been healed
He/She/It (whether) had been healed
We (whether) had been healed
You (whether) had been healed
They (whether) had been healed
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would be heal
You would be heal
He/She/It would be heal
We would be heal
You would be heal
They would be heal
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have been healed
You would have been healed
He/She/It would have been healed
We would have been healed
You would have been healed
They would have been healed
INFINITIVE  
Present
medicarito be healed
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have been healed
INFINITIVE  
Future
medicatum irito be about to be healed
GERUNDIVE
Masculine ought to be healed
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatuto - in being healed
PARTICIPLE meaning
Perfecthealed
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis

- Full conjugation of medicare Active voice
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, medicata sum, medicatum sum..., - , medicari
conjugation: 1 - intransitivo/transitivo - deponente
(Ita) = sanare,    curare,    intr./tr,
  
(eng) = heal, cure,    lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I heal
You heal
He/She/It heals
We heal
You heal
They heal
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was healing
You were healing
He/She/It was healing
We were healing
You were healing
They were healing
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I healed
You healed
He/She/It healed
We healed
You healed
They healed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have healed
You have healed
He/She/It has healed
We have healed
You have healed
They have healed
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had healed
You had healed
He/She/It had healed
We had healed
You had healed
They had healed
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had healed
You had healed
He/She/It had healed
We had healed
You had healed
They had healed
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will heal
You will heal
He/She/It will heal
We will heal
You will heal
They will heal
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have healed
You will have healed
He/She/It will have healed
We will have healed
You will have healed
They will have healed
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may heal
You (that )may heal
He/She/It (that )may heal
We (that )may heal
You (that )may heal
They (that )may heal
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might heal
You (that )might heal
He/She/It (that )might heal
We (that )might heal
You (that )might heal
They (that )might heal
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) healed
You (whether) healed
He/She/It (whether) healed
We (whether) healed
You (whether) healed
They (whether) healed
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would heal
You would heal
He/She/It would heal
We would heal
You would heal
They would heal
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have healed
You would have healed
He/She/It would have healed
We would have healed
You would have healed
They would have healed
IMPERATIVE 
Present
medicāre
medicamĭni
Future
you heal
you heal

INFINITIVE  
Present
medicari
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have healed
INFINITIVE  
Future
medicaturum esse, medicaturam esse, medicaturum esse, medicaturos esse, medicaturas esse, medicatura esse...to be about to heal
GERUND
medicandi, medicando, medicandum, medicando...of healing
to, for healing
healing
by.. healing
GERUNDIVE
Masculine ought to be healed
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatumto heal
medicatuto heal - in healing
PARTICIPLE meaning
Presenthealing
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Feminine 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Neuter 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicans
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantia
medicantium
medicantibus
medicantia
medicantia
medicantibus
PARTICIPLE meaning
Perfecthaving healed
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis
PARTICIPLE meaning
Futureabout to heal
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicaturus
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicature
Abl.medicaturo
medicaturi
medicaturorum
medicaturis
medicaturos
medicaturi
medicaturis
Feminine 
Nom.medicatura
Gen.medicaturae
Dat.medicaturae
Acc.medicaturam
Voc.medicatura
Abl.medicatura
medicaturae
medicaturarum
medicaturis
medicaturas
medicaturae
medicaturis
Neuter 
Nom.medicaturum
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicaturum
Abl.medicaturo
medicatura
medicaturorum
medicaturis
medicatura
medicatura
medicaturis
Continue searching the web with NihilScio NS-NihilScio©2009-2021