Il sito è in manutenzione
Good navigation with NihilScio!  Facebook page
NS NihilScio
Home  Educational search engine Auxilium
Conjugation/declension
(Es. pueris - amati sunt ...)

á       é       è       ì       í       ò

    ó       ù       ú       ü      ñ      ç
Translate into latin (beta)
It En Es
Words found
medicari = to be dyed Verbo passivo INFINITIVE Present
(Details below)
- Full conjugation of medicari medicari = medicare: Verbo passivo INFINITIVE Present
meaning
Present
medicarito be dyed
- Full conjugation of medicari medicari = medicari: Verbo deponente INFINITIVE Present
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, - , medicari
conjugation: 1 - transitivo - passiva
(Ita) = medicare,    curare,   
  
(eng) = heal,    cure,   

medicate,    dye, lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I am dyed
You are dyed
He/She/It is dyed
We are dyed
You are dyed
They are dyed
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was being dyed
You were being dyed
He/She/It was being dyed
We were being dyed
You were being dyed
They were being dyed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I was dyed
You were dyed
He/She/It was dyed
We were dyed
You were dyed
They were dyed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have been dyed
You have been dyed
He/She/It has been dyed
We have been dyed
You have been dyed
They have been dyed
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been dyed
You had been dyed
He/She/It had been dyed
We had been dyed
You had been dyed
They had been dyed
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had been dyed
You had been dyed
He/She/It had been dyed
We had been dyed
You had been dyed
They had been dyed
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will be dyed
You will be dyed
He/She/It will be dyed
We will be dyed
You will be dyed
They will be dyed
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have been dyed
You will have been dyed
He/She/It will have been dyed
We will have been dyed
You will have been dyed
They will have been dyed
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may be dyed
You (that )may be dyed
He/She/It (that )may be dyed
We (that )may be dyed
You (that )may be dyed
They (that )may be dyed
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might be dyed
You (that )might be dyed
He/She/It (that )might be dyed
We (that )might be dyed
You (that )might be dyed
They (that )might be dyed
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) was dyed
You (whether) were dyed
He/She/It (whether) was dyed
We (whether) were dyed
You (whether) were dyed
They (whether) were dyed
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I (whether) had been dyed
You (whether) had been dyed
He/She/It (whether) had been dyed
We (whether) had been dyed
You (whether) had been dyed
They (whether) had been dyed
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would be dye
You would be dye
He/She/It would be dye
We would be dye
You would be dye
They would be dye
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have been dyed
You would have been dyed
He/She/It would have been dyed
We would have been dyed
You would have been dyed
They would have been dyed
INFINITIVE  
Present
medicarito be dyed
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have been dyed
INFINITIVE  
Future
medicatum irito be about to be dyed
GERUNDIVE
Masculine ought to be dyed
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatuto - in being dyed
PARTICIPLE meaning
Perfectdyed
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis

- Full conjugation of medicare Active voice
Conjugation of: medicor, medicāris, medicatus sum, medicata sum, medicatum sum..., - , medicari
conjugation: 1 - intransitivo/transitivo - deponente
(Ita) = sanare,    curare,    intr./tr,
  
(eng) = heal,    cure,   

lang. Latino
INDICATIVE
Present
ego medicor
tu medicāris
ille medicātur
nos medicāmur
vos medicamĭni
illi medicantur
I dye
You dye
He/She/It dyes
We dye
You dye
They dye
INDICATIVE
Imperfect
ego medicābar
tu medicabāris
ille medicabātur
nos medicabāmur
vos medicabamini
illi medicabantur
I was dying
You were dying
He/She/It was dying
We were dying
You were dying
They were dying
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I dyed
You dyed
He/She/It dyed
We dyed
You dyed
They dyed
INDICATIVE
Perfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
I have dyed
You have dyed
He/She/It has dyed
We have dyed
You have dyed
They have dyed
INDICATIVE
PlusPerfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had dyed
You had dyed
He/She/It had dyed
We had dyed
You had dyed
They had dyed
INDICATIVE
Plusperfect
ego medicatus sum, medicata sum, medicatum sum...
tu medicatus es, medicata es, medicatum es...
ille medicatus est, medicata est, medicatum est...
nos medicati sumus, medicatae sumus, medicata sumus...
vos medicati estis, medicatae estis, medicata estis...
illi medicati sunt, medicatae sunt, medicata sunt...
INDICATIVE
Pluperfect
ego medicatus eram, medicata eram, medicatum eram...
tu medicatus eras, medicata eras, medicatum eras...
ille medicatus erat, medicata erat, medicatum erat...
nos medicati erāmus, medicatae eramus, medicata eramus...
vos medicati erātis, medicatae eratis, medicata eratis...
illi medicati erant, medicatae erant, medicata erant...
I had dyed
You had dyed
He/She/It had dyed
We had dyed
You had dyed
They had dyed
INDICATIVE
Future
ego medicābor
tu medicabĕris
ille medicabĭtur
nos medicabĭmur
vos medicabimĭni
illi medicabuntur
I will dye
You will dye
He/She/It will dye
We will dye
You will dye
They will dye
INDICATIVE
Future perfect
ego medicatus ero, medicata ero, medicatum ero...
tu medicatus eris, medicata eris, medicatum eris...
ille medicatus erit, medicata erit, medicatum erit...
nos medicati erimus, medicatae erimus, medicata erimus...
vos medicati erĭtis, medicatae eritis, medicata eritis...
illi medicati erunt, medicatae erunt, medicata erunt...
I will have dyed
You will have dyed
He/She/It will have dyed
We will have dyed
You will have dyed
They will have dyed
SUBJUNTIVE
Present
ego medicer
tu medicēris
ille medicētur
nos medicēmur
vos medicemĭni
illi medicentur
I (that )may dye
You (that )may dye
He/She/It (that )may dye
We (that )may dye
You (that )may dye
They (that )may dye
SUBJUNTIVE
Imperfect
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I (that )might dye
You (that )might dye
He/She/It (that )might dye
We (that )might dye
You (that )might dye
They (that )might dye
SUBJUNTIVE
Perfect
ego medicatus sim, medicata sim, medicatum sim...
tu medicatus sis, medicata sis, medicatum sis...
ille medicatus sit, medicata sit, medicatum sit...
nos medicati simus, medicatae simus, medicata simus...
vos medicati sitis, medicatae sitis, medicata sitis...
illi medicati sint, medicatae sint, medicata sint...
I (whether) dyed
You (whether) dyed
He/She/It (whether) dyed
We (whether) dyed
You (whether) dyed
They (whether) dyed
SUBJUNTIVE
Pluperfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
CONDITIONAL
Present
ego medicarer
tu medicarēris
ille medicarētur
nos medicarēmur
vos medicaremĭni
illi medicarentur
I would dye
You would dye
He/She/It would dye
We would dye
You would dye
They would dye
CONDITIONAL
Perfect
ego medicatus essem, medicata essem, medicatum essem...
tu medicatus esses, medicata esses, medicatum esses...
ille medicatus esset, medicata esset, medicatum esset...
nos medicatessēmus, medicatae essemus, medicata essemus...
vos medicatessētis, medicatae essetis, medicata essetis...
illi medicati essent, medicatae essent, medicata essent...
I would have dyed
You would have dyed
He/She/It would have dyed
We would have dyed
You would have dyed
They would have dyed
IMPERATIVE 
Present
medicāre
medicamĭni
Future
you dye
you dye

INFINITIVE  
Present
medicari
INFINITIVE  
Perfect
medicatum esse, medicatam esse, medicatum esse, medicatos esse, medicatas esse, medicata esse...to have dyed
INFINITIVE  
Future
medicaturum esse, medicaturam esse, medicaturum esse, medicaturos esse, medicaturas esse, medicatura esse...to be about to dye
GERUND
medicandi, medicando, medicandum, medicando...of dying
to, for dying
dying
by.. dying
GERUNDIVE
Masculine ought to be dyed
Singolare Plurale
Nom.medicandus
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicande
Abl.medicando
medicandi
medicandorum
medicandis
medicandos
medicandi
medicandis
Feminine 
Nom.medicanda
Gen.medicandae
Dat.medicandae
Acc.medicandam
Voc.medicanda
Abl.medicanda
medicandae
medicandarum
medicandis
medicandas
medicandae
medicandis
Neuter 
Nom.medicandum
Gen.medicandi
Dat.medicando
Acc.medicandum
Voc.medicandum
Abl.medicando
medicanda
medicandorum
medicandis
medicanda
medicanda
medicandis
SUPINE
medicatumto dye
medicatuto dye - in dying
PARTICIPLE meaning
Presentdying
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Feminine 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicantem
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantes
medicantium
medicantibus
medicantes
medicantes
medicantibus
Neuter 
Nom.medicans
Gen.medicantis
Dat.medicanti
Acc.medicans
Voc.medicans
Abl.medicante
medicantia
medicantium
medicantibus
medicantia
medicantia
medicantibus
PARTICIPLE meaning
Perfecthaving dyed
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicatus
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicate
Abl.medicato
medicati
medicatorum
medicatis
medicatos
medicati
medicatis
Feminine 
Nom.medicata
Gen.medicatae
Dat.medicatae
Acc.medicatam
Voc.medicata
Abl.medicata
medicatae
medicatarum
medicatis
medicatas
medicatae
medicatis
Neuter 
Nom.medicatum
Gen.medicati
Dat.medicato
Acc.medicatum
Voc.medicatum
Abl.medicato
medicata
medicatorum
medicatis
medicata
medicata
medicatis
PARTICIPLE meaning
Futureabout to dye
Masculine 
SingolarePlurale
Nom.medicaturus
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicature
Abl.medicaturo
medicaturi
medicaturorum
medicaturis
medicaturos
medicaturi
medicaturis
Feminine 
Nom.medicatura
Gen.medicaturae
Dat.medicaturae
Acc.medicaturam
Voc.medicatura
Abl.medicatura
medicaturae
medicaturarum
medicaturis
medicaturas
medicaturae
medicaturis
Neuter 
Nom.medicaturum
Gen.medicaturi
Dat.medicaturo
Acc.medicaturum
Voc.medicaturum
Abl.medicaturo
medicatura
medicaturorum
medicaturis
medicatura
medicatura
medicaturis
Continue searching the web with NihilScio NS-NihilScio©2009-2021